Noc księgarń w regionie

Takiej nocy jeszcze nie było. Po raz pierwszy w całej Polsce po zmroku w ponad stu księgarniach niesieciowych odbędzie się Noc Księgarń. 

Także w kilku takich miejscach na Śląsku trwać będzie święto czytelników, m.in w prowadzonym przez wydawcę Sonię Dragę Miejscowniku. 


Podczas nocy zaplanowano spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników. 

Do ponad 100 lokalizacji w całej Polsce dołączają księgarnie z Katowic, Gliwic, Zawiercia, Częstochowy, Cieszyna i Jastrzębia-Zdroju. W swoje progi zaproszą gości m.in trzy “deklinacyjne” księgarnie Sonii Dragi: Miejscownik z Katowic, Dopełniacz z Chorzowa i Celownik z Gliwic, w których zaplanowane są: wieczór z grami planszowymi, spotkanie z Martą Matyszczak i Moniką Kassner, autorkami śląskich kryminałów, czytanie performatywne literatury "dla dorosłych" w interpretacji aktorów Teatru Śląskiego w Katowicach, spotkanie w tolkienowskich klimatach, pokazy ognia czy krzyżówka Literacka. Z kolei przy ulicy Stawowej w Katowicach odbędzie się Noc Bukinistów gdzie każdy mól książkowy będzie mógł wyposażyć się w lektury na nadchodzące jesienne wieczory. 

W Częstochowie w Między Kartkami odbędzie się spotkanie z Marcinem Okoniewskim znanym jako “Okoń w sieci”. Księgarnia Autorska w Jastrzębiu - Zdroju zamieni się dla czytelników w pokój zagadek. W Księgarni Edukacyjnej z Zawiercia planowana jest nocna lekcja czytania z Tygodnikiem Powszechnym a w cieszyńskiej księgarni Kornel i Przyjaciele gościem Nocy Księgarń będzie pisarz ze Śląska, Szczepan Twardoch. 

Autorzy: Agnieszka Strzemińska, Agnieszka Tatarczyk /rs/