Koalicja Obywatelska w Sosnowcu. Konwencja opozycji.

fot. Łukasz Szwej/Radio Katowice

W Sosnowcu odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej. W hali EXPO Silesia pojawili się najważniejsi politycy opozycji, którzy przedstawili swoje propozycje programowe.

— Koalicja Obywatelska będzie wspierać polskich pracodawców — zapewniał podczas konwencji w Sosnowcu lider opozycji, Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący koalicji uważa, że pomysły Prawa i Sprawiedliwości, dotyczące między innymi podniesienia płacy minimalnej, wpłyną negatywnie na gospodarkę.


Schetyna zaznaczył, że Koalicja Obywatelska wspierać będzie także tych, których zarobi oscylują w granicach średniej krajowej


Koalicja podczas konwencji w Sosnowcu zapowiedziała skrócenie kolejek do lekarzy, sprawniejsze działanie SOR-ów, walkę ze smogiem i zmniejszenie importu węgla zza granicy.

— Podwyższenie płacy minimalnej musi mieć ekonomiczne uzasadnienie — mówiła podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu Małgorzata Kidawa-Błońska.


Kidawa-Błońska mówiła także o potrzebie jedności.


 To nie jedyna konwencja polityczna w regionie – w Katowicach swoje propozycje programowe przedstawia Prawo i Sprawiedliwość.