Teatr Franciszka

Teatr Franciszka to grupa młodych amatorów sztuki, którzy pragną uwielbiać Boga w aktorstwie, śpiewie i tańcu. Już od kilku lat prezentują szerokiej publiczności autorskie musicale inspirowane Biblią. Wszystko możliwe jest dzięki profesjonalistom, stojącym na czele teatru. Gośćmi wrześniowej audycji "Raban, czyli Kościół Młodych" są dyrektor teatru, autor i reżyser, Mariusz Kozubek, dyrektor muzyczny, kompozytor i trener wokalny, Piotr Solorz, a także aktorka Aneta Dereszewska. Twórcy Teatru Franciszka opowiadają o swojej działalności, a przede wszystkim o nadchodzącej premierze. Nowy spektakl tej grupy artystycznej już 9 i 10 października na scenie Pałacu Młodzieży w Katowicach. Gospodarzami programu są Sara Bagińska i ks. Wojciech Iwanecki.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl