Lodówka społeczna. Honorowy Bielszczanin.

Bielsko-Biała po dzisiejszej sesji rady miasta zwiększyła ilość swoich obywateli o jednego, ale za to wyjątkowego - dyplom honorowego mieszkańca odebrał jazzman Jan Ptaszyn Wróblewski, związany z tutejszym środowiskiem muzycznym głównie za sprawą Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Od pomysłu do realizacji musiało minąć trzy lata i trzy Zadymki, ale w końcu stało się. Na uroczystej sesji był z mikrofonem Jarosław Krajewski. 


Przeciętny Polak rocznie marnuje ponad 200 kg żywności nadającej się do spożycia. Na przeciwko temu problemowi wychodzą twórcy tak zwanych "lodówek społecznych". Kolejna właśnie stanęła w Bytomiu. Na czym polega ta inicjatywa i dlaczego jest tak ważna, sprawdzała Klaudia Matuszna.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl