Specustawa. Debata. Mural.

Jest projekt tzw. specustawy górniczej. Zakłada on, że minister środowiska będzie decydował o tzw. obszarze specjalnego przeznaczenia. Chodzi m.in. o budowę nowych kopalń i naprawę szkód górniczych. Mieszkańcy i samorządowcy obawiają się nowych przepisów. Nowa ustawa może utrudnić ubieganie się o odszkodowania za szkody, mówi wójt Gierałtowic Leszek Żogała. Specustawa ma być procedowana zaraz po wyborach. Sprawą zainteresowała się Agnieszka Loch.


W czwartek w studiu koncertowym Radia Katowice niezwykłe wydarzenie: "Iluzje i mity w onkologii, czyli przychodzi lekarz do lekarza". Już teraz zapraszamy, żeby czwartkowe popołudnie spędzić z nami. Dlaczego warto? O tym Ewelina Kosałka-Passia i jej goście. W Cieszynie ruszyła 3. edycja Festiwalu Murali MurArt. W okolicy dworca powstaną nowe murale, jako efekt projektu organizowanego wspólnie przez Miasto Cieszyn i Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy". Na murowanym płocie domu opieki społecznej powstaną 4 dzieła artystów z Wrocławia, Krakowa i Cieszyna. Tuż przed rozpoczęciem dzieła przy murze stanął nasz reporter Andrzej Ochodek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl