Łaziki marsjańskie. Dzień bez wypadków.

Na Politechnice Częstochowskiej rozpoczął się I Ogólnopolski Zlot Łazików Marsjańskich. Bierze w nim udział 8 ekip z ośrodków akademickich Częstochowy, Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Łodzi, prezentując najnowsze rozwiązania w konstrukcji wielozadaniowych robotów mobilnych. Zlot zainaugurowała prezentacja ekip i ich łazików oraz spotkanie z uczniami częstochowskich szkół. Natomiast po południu na olsztyńskim rynku można będzie zobaczyć łaziki "w akcji" oraz porozmawiać z ich budowniczymi.Co trzeci zabity na polskich drogach to pieszy, któremu nie ustąpiono pierwszeństwa na przejściu. Czwartek jest europejskim dniem bez ofiar wypadków na drodze, więc polska policja od rana dokłada starań, by statystyka była jak najlepsza organizując różne akcje. W Bielsku-Białej za niewielkie grzeszki można się było wykupić krótkim spacerem. Kierowcy, którzy nie nabroili za bardzo otrzymywali od funkcjonariuszy odblaski oraz zawieszki zapachowe. Zawieszki, od których zalatuje mandatem. Akcji EDWARD w Bielsku-Białej przyglądał się Jarosław Krajewski.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl