Elektro laboratorium. Mistrz świata we fryzjerstwie męskim. Onkomity. Ogród dwóch brzegow

Można przeczytać setki książek, ale nic nie zastąpi praktyki. Szczególnie, gdy chodzi o najnowocześniejsze systemy instalacyjne, czy automatykę przemysłową. Wiedzą już o tym uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, którzy dziś przekroczyli progi swojego kolejnego, nowoczesnego laboratorium. Zajrzała do niego także Jadwiga Woźnikowska, oczywiście z mikrofonem...


Sok z buraków, terapie ziołowe czy witaminy nie leczą raka - te i inne tzw. onkomity i onkoiluzje rozwiewali w Polskim Radiu Katowice lekarze gliwickiego Centrum Onkologii. Profesorowie Krzysztof Składowski i Sebastian Giebel - jeden w roli pacjenta, a drugi lekarza tłumaczyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami. Rozmowie przysłuchiwali się słuchacze Radia Katowice..


Tomasz Sobocik z Pawłowic został mistrzem świata we fryzjerstwie męskim. Właśnie wrócił z Paryża a na jego fotel, z niemałymi problemami umówił się nasz reporter. Dodajmy, że dziś - Tomasz Sobocik odebrał Złoty Laur Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego dla przedsiębiorcy w kategorii usługi. Mistrz uczył się zawodu w Strumieniu, rodzinnym mieście A.Ochodka, który przygotował tę relację.


Wieża Babel z polsko czeskimi słówkami, które wzbudzają salwy śmiechu, koła czasu, interaktywne ławki i leżaki, tablice informacyjne z ładowarkami do telefonów - to tylko niektóre elementy unikatowego muzeum plenerowego w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Największy, wspólny projekt obu miast - ogród dwóch brzegów został wczoraj wieczorem, podsumowany nad graniczną Olzą. Jego główną częścią było uroczyste zamknięcie programu rewitalizacji linii brzegowej od nazwą Oper Air Musem. Po obu stronach granicy był nasz reporter, który natoczil wszehno na pasek.