Festiwal Wiesława Ochmana

fot. mat. prasowe/Festiwal Wiesława Ochmana

W Zawierciu rozpoczyna się dzisiaj Festiwal Wiesława Ochmana. 

Światowej sławy tenor w mieście tym koncertuje od blisko 30 lat. Pierwszy koncert był bardzo skromny, przy trzecim Mistrzowi towarzyszyła już Filharmonia Zabrzańska i tak jest do dziś.

Jak mówi artysta, Zawiercie  przypomina mu warszawską Pragę, w której się urodził i wychował, a koncertowaniu na zawierciańskiej scenie zawsze towarzyszy pewna idea.


 

Sala widowiskowa zawierciańskiego Ośrodka Kultury od lat wypełniona jest po brzegi. Zdaniem Sławomira Chrzanowskiego, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej koncerty z Wiesławem Ochmanem są wyjątkowe.


 

Festiwal Wiesława Ochmana potrwa aż 4 dni. Miłośnicy muzyki będą mogli wziąć udział w sześciu wydarzeniach artystycznych. Galę otwarcia i koncert Melodie Moniuszki w Karierze Ochmana”rozpocznie się o godzinie 18.00. Po koncercie w galerii ZAWartE odbędzie się Wernisaż Malarstwa Polskiego”. Podziwiać będzie ponad 40 dzieł najznakomitszych polskich malarzy przełomu XX i XXI wieku.

Gala finałowa pt. Wiesław Ochman i przyjaciele odbędzie się w niedzielę. Po godzinie 17.00 na naszej antenie wysłuchać będzie można reportażu Gabrielli Kaczyńskiej poświęconego Wiesławowi Ochmanowi. 

Autor: G. Kaczyńska/ml/