Łapanie bociana. Akcja zima.

Mają złamane skrzydła, kończyny, inne zostały porażone prądem po spotkaniu z linią energetyczną lub zwyczajnie przyszły na świat zbyt późno, by przygotować się do tak dalekiego lotu - mowa o bocianach które z różnych powodów nie odleciały do ciepłych krajów. By przetrwały trzeba zapewnić im schronienie... ale najpierw je schwytać, a to nie jest łatwe, o czym przekonała się nasza reporterka Katarzyna Herbuś.


Po paraliżu komunikacyjnym w minionym sezonie narciarskim w Szczyrku, władze miasta chcąc uniknąć podobnej sytuacji podczas zbliżającej się zimy, zorganizowały dziś wielką naradę. Wzięły w niej udział wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i utrzymanie dróg a także nasz reporter.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl