Aleksander Kwaśniewski w Katowicach. Konwencja Lewicy

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

Konwencja wyborcza Lewicy odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

W programie były wystąpienia m.in. byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga czy Roberta Biedronia.

Oprócz wyborczych postulatów prezydent Aleksander Kwaśniewski wspomniał sukcesy, gdy lewica już rządziła


 

Były prezydent podkreślił także, że w czasach gdy sam był prezydentem, wyzwania stojące przed politykami były inne niż obecnie


 

Zwarcie sił, intensywna praca i spotkania z wyborcami - rozpoczyna się ostatni tydzień kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Jak mówił były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, to czas bardzo wytężony, ale i trudny.


 

Z kolei zdaniem Włodzimierza Czarzastego, intensywna praca przekłada się na wygraną w wyborach


 

Lider Wiosny Robert Biedroń uważa, że zjednoczenie ugrupowań lewicowych powinno dać dobry skutek


 

— Za godną pracę powinna być godna płaca — mówił w Katowicach podczas Konwencji Wyborczej Lewicy lider partii Razem, Adrian Zandberg.

Jego zdaniem, wzrost płac nie powinien być tylko podwyżką płacy minimalnej.
Główne kwestie, które były poruszane na konwencji dotyczyły zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, budowy mieszkań dla Polaków czy zrównania pensji kobiet i mężczyzn. Dodatkowo przedstawiane były postulaty związane z edukacją, dostępem do nowoczesnej antykoncepcji czy dofinansowania do przewozów regionalnych i transportu zbiorowego.

Ponadto zarzuca się rządzącym demontaż sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości, a także to, że pańtwo działa jedynie iluzorycznie. Dodatkowo lewica zapowiada, że stanowiska w zarządach spółek państwowych będą obsadzane przez specjalistów, a ich wybór będzie jawny.

Autor: Joanna Opas/ds