Marsz Amazonek w Częstochowie. Sklep charytatywny w Zabrzu.

"Bądź zdrowa mamo" pod takim hasłem z różowymi wstążkami i balonikami przez centrum Częstochowy przemaszerowały Amazonki. W ten sposób Stowarzyszenie "Częstochowskie Amazonki" zachęca kobiety do profilaktycznych badań i walki z rakiem piersi. To nie wszystko - na Placu Biegańskiego Amazonki zorganizowały profilaktyczne miasteczko. Z bezpłatnych badań mammograficznych, cytologicznych i USG korzystać można do godz. 17:00. Wszystko dla zdrowia w Dniu Matki dla wszystkich kobiet. Na marsz Amazonek wybrała się Izabela Czerczer.


 

sklep_rode_120"Kupując za grosze pomagasz" - takim hasłem reklamuje się jeden z pierwszych sklepów charytatywnych w województwie śląskim. W Zabrzu, prawie roku temu, otwarto "Punkt dobroczynny". Robiąc zakupy w tym sklepie pomagamy potrzebującym, ponieważ pieniądze ze sprzedaży przekazywane są na pomoc podopiecznym Towarzystwa Pomocy im. świętego Brata Alberta w Zabrzu. O tym co o takiej inicjatywie sądzą mieszkańcy Zabrza sprawdzała Agnieszka Baron.


Godziny otwarcia "Punktu dobroczynnego" oraz dokładny adres placówki można sprawdzić na stronie towarzystwa pod adresem: www.bratalbert.e-zabrze.pl


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl