Ślady

W audycji Ślady, w ramach areopagu śląskiego, w roku obchodów setnej rocznicy wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, dumni z tego, że żyjemy w wolnej ojczyźnie Polsce, rozmawiamy o pięknie naszej ojcowizny: Śląsku.

Gośćmi ks. Michała Anderko są starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Bernard Bednorz i burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica. Rozmowa o skrawku naszego pięknego Śląska, o historii, kulturze i tradycji. Nie braknie też miejsca dla perły tego regionu, a mianowicie Sanktuarium Świętego Walentego i co się z tym wiąże: o atrakcyjności regionu, otwartości na innych, a także najnowszej inicjatywie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – Weekend ze Świętym Walentym w dniach od 15 do 17 listopada br.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl