Ponadpartyjna współpraca w parlamencie. Zapewnienia radnych Sejmiku.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Siedmioro dotychczasowych radnych Sejmiku Śląskiego, którzy zdobyli mandaty posła i senatora, zapowiedziało ponadpartyjną współpracę w parlamencie na rzecz regionu.

Taką deklarację każdy z nich złożył podczas poniedziałkowej sesji plenarnej samorządu województwa śląskiego.

Dziękując zarazem za rok współpracy w tym gremium, przekonanie to podzielał także poseł-elekt, Michał Woś, wybrany w okręgu raciborskim.


Przypomnijmy: mandat radnego Sejmiku Śląskiego zwalniają wybrani w wyborach parlamentarnych 13 października do Senatu: Halina Bieda (KO) Ewa Gawęda (PiS) i Wojciech Konieczny (SLD).

Do kwestii starań Zarządu Województwa Śląskiego, zwłaszcza o fundusze unijne, a także w kontekście transformacji górnictwa, odniósł się poseł-elekt, Michał Woś.


Z kolei w Sejmie zasiądą eks-radni wojewódzcy: Grzegorz Gaża i Michał Woś (obaj z Prawa i Sprawiedliwości) oraz Wojciech Saługa i Michał Gramatyka (z Koalicji Obywatelskiej). 

Ich następcy, którzy zasiądą w ławach Sejmiku Śląskiego, złożą ślubowanie radnego podczas sesji w listopadzie. Są to osoby, które w wyborach samorządowych przed rokiem, miały kolejne miejsce za osobą, która teraz przechodzi do parlamentu.


Autor: Wojciech Pacula /pg/