Uzależnienia. Pozwól się wyprzedzić. Centrum Pomocy.

Polskie nastolatki zajmują pierwsze miejsce w Europie pod względem zażywania leków uspokajających.

Ponad 60% uczniów przyznało się, że spróbowało elektronicznego papierosa. Niesamowicie szybko rozwija się też segment napojów energetycznych – w ciągu roku wartość sprzedanych energetyków wyniosła ponad 3 mln zł. Te liczby świadczą o niebezpiecznych uzależnieniach, szczególnie dotyczy to młodzieży. Właśnie dlatego Śląska Izba Lekarska ruszyła z akcją "Liczy się zdrowie".


Uważni Słuchacze Radia Katowice wiedzą, że od jakiegoś czasu, wraz ze Ślaską Policją i Ogólnopolskim Związkiem Pracodawców Transportu Drogowego, prowadzimy na naszej antenie edukacyjną akcję "Pozwól się wyprzedzić".

Pomagają nam w tym policjanci z  Komisariatu Autostradowego w Gliwicach, wraz z którymi przyglądamy się zachowaniom kierowców. Zwłaszcza prowadzących pojazdy ciężkie.


Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie w Częstochowie zaprasza na dni otwarte.

Placówka oferuje bezpłatne konsultacje i wsparcie dotyczące rozwoju psychoruchowego dzieci, szczególnie tych do 10 roku życia. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice