Były prezes Parku Śląskiego zatrzymany. Podejrzany o korupcję.

fot. Ryszard Stotko

Były prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku SA w Chorzowie został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Jak mówi podinspektor Aleksandra Nowara, postawiono mu zarzut przyjęcia 100 tysięcy złotych korzyści majątkowej. 


To nie jedyne zatrzymania w tej sprawie. Wcześniej policjanci zatrzymali jednego z managerów WPKiW SA. W maju 2019 r. policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali na gorącym uczynku jednego z managerów parku w chwili przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. złotych. Mężczyźnie zarzucono wówczas powoływanie się na wpływy w zarządzie spółki w celu zawarcia korzystnej umowy dla jednego z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Parku Śląskiego. Gromadzony następnie sukcesywnie materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania ówczesnego prezesa WPKiW SA, któremu przedstawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. złotych. Taki sam zarzut przedstawiono ostatecznie również zatrzymanemu w maju 2019 r. managerowi. 

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Sąd Rejonowy w Katowice-Wschód w Katowicach zastosował wobec byłego prezesa WPKiW SA dwumiesięczny areszt. Obu podejrzanym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. 

Autor: Joanna Opas /rs/