Przewietrzanie miast ze smogu

fot. Iwona Kwaśny/Radio Katowice

Jesień i zima to czas smogu! Niestety! W programie przedstawimy dzisiaj pionierską metodę przewietrzania miast, nad którą pracują badacze z Politechniki Krakowskiej.

Opowiemy też o bocianach, które z różnych powodów nie mogły odlecieć do ciepłych krajów i o kasztanach, znanych ze swoich cudownych właściwości. Przypomnimy też rozmowę z Gretą Thunberg – szwedzką nastolatką, która staje w obronie przyrody i klimatu. Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach