Czym jest kuchnia społeczna?

fot. Iwona Kwaśny/Radio Katowice

Co to jest kuchnia społeczna, jakimi się kieruje zasadami? O tym opowiemy dzisiaj w naszym programie. Inspiracją do tej rozmowy był obchodzony 16 października Światowy Dzień Żywności.

Opowiemy też o akcji Fundacji Iskierka. Oddając zbędne ubrania można pomóc potrzebującym dzieciom. Fundacja, która wspiera chore onkologicznie dzieci, dołączyła do akcji "Ubrania do oddania". Na koniec relacja naszej reporterki, o tym jak dziennikarze Radia Katowice postanowili wspomóc schronisko dla zwierząt w Mysłowicach. Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach