Pomnik Korfantego. Tu Teatr Bytom. Local Conference of Youth.

Pomnik wielkiego przywódcy Górnego Śląska, Wojciecha Korfantego, został odsłonięty w Warszawie.

Monument stanął u zbiegu ulicy Agrykola i Alej Ujazdowskich, w pobliżu pomników innych "Ojców polskiej niepodległości" – Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa czy Ignacego Jana Paderewskiego. W wydarzeniu wzięła udział reporterka Radia Katowice.


Jak dobrze znamy miasto, w którym mieszkamy na co dzień? Czy jesteśmy w stanie wniknąć w detal? Odczytać ślady przeszłych wydarzeń i ludzi, którzy spacerowali po tych samych ulicach, co my teraz? 

Na podobne pytania próbowali sobie odpowiedzieć uczestnicy projektu "Tu Teatr Bytom", którzy poprzez teatr i fotografie odtwarzają przeszłość Bytomia. Wszystko zaczęło się od spaceru historycznego.


Grupa nastoletnich aktywistek i aktywistów ze Śląska włączyła się w międzynarodową akcję Conference Of Youth. Owocem ich wspólnej pracy stała się poważna konferencja, która dotyczyć będzie polityki klimatycznej, edukacji ekologicznej i ruchu zero waste.

Konferencja odbędzie się już jutro w Katowicach, a organizatorki Magdalena Szczepanek i Zuzanna Borowska opowiedziały nam trochę o sobie i o celu inicjatywy. Rozmawiał z nimi Samuel Baron.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl