Temat do dyskusji: protest pracowników BBOSiR

fot. Jarosław Krajewski | od lewej: Marek Gracz i Marek Bogusz

Trwający w Bielsku-Białej protest pracowników Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest kanwą do dzisiejszej rozmowy w Temacie do Dyskusji o negocjacjach płacowych w instytucjach podległych samorządom.

Czy zawsze musi być tak, że nisko opłacani pracownicy komunalni muszą uciekać się do krzykliwych form protestu, by ich potrzeby płacowe zostały zauważone? Czy w tego typu rozmowach jest sens rozmawiać z kierownikami i dyrektorami tych jednostek, skoro i tak dysponentami środków i osobami decyzyjnymi są prezydenci miast czy wójtowie gmin?

Czy bielski protest miałby szansę na pozytywne zakończenie bez wsparcia silnej organizacji związkowej takiej jak NSZZ "Solidarność" Podbeskidzie? Jak jest rola związku zawodowego w wieloletniej polityce płacowej na poziomie miasta?

O tych i innych kwestiach dyskutujemy z Markiem Boguszem – szefem Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" i przedstawicielem załogi BBOSiR, Markiem Graczem. Rozmawia Jarosław Krajewski.

 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.