"Pozdrowienia z Tychów" to akcja z okazji Święta Niepodległości

Ponad 600 pocztówek do różnych zakątków Europy wysłali uczniowie w ramach akcji "Pozdrowienia z Tychów". W ten sposób młodzi tyszanie chcą uczcić Święto Niepodległości. 

Każdego roku, 11 listopada to dzień wolny od pracy. Obchodzimy wówczas Narodowe Święto Niepodległości, tym samym upamiętniamy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Święto ma swój początek w 1937 roku, zostało ustanowione na mocy ustawy ówczesnego rządu, po 8 latach zostało zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej, a przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowy tyskiego Urzędu Miasta podkreśla, że "Pozdrowienia z Tychów" to wyjątkowy sposób na podzielenie się nie tylko radością. 


Akcja pocztówka to także świetna okazja do przypomnienia o pięknej tradycji wysyłania listów — mówi Ewa Grudniok

Na pocztówkach młodzież opisuje jak żyje się w niepodległym kraju. Kartki trafiają nie tylko do szkół i instytucji w Polsce, ale także m.in do Szwecji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Ponadto, w Częstochowie wysyłać można bezpłatne, patriotyczne pocztówki z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ten sposób Częstochowa po raz kolejny włącza się w akcję "Mamy Niepodległą” organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Bezpłatne pocztówki ze znaczkiem dostępne są w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w III Alei. Akcja potrwa do 17 listopada.

Autor: Klaudia Matuszna, Izabela Czerczer /as/