Sąd zapowiedział ogłoszenie wyroku. Zakończyła się rozprawa ws. MTK.

fot. Łukasz Kałuża/Radio Katowice

26 listopada zapadnie wyrok w sprawie Bruce'a R., byłego członka zarządu Międzynarodowych Targów Katowickich. 

W katowickim Sądzie Apelacyjnym zakończyła się rozprawa dotycząca oskarżonego. Sąd Najwyższy rok temu przekazał ją do ponownego rozpatrzenia po tym, jak Sąd Apelacyjny uniewinnił mężczyznę. Sam Bruce R. mówił, że wyrok uniewinniający uznał, że członek zarządu może polegać na informacji wykwalifikowanego zespołu bez ciągłego zakładania, iż zespół może się mylić, albo przekazywać niewystarczające informacje.


Tłumaczenie: zgadza się, że wykonując moją pracę w MTK polegałem na profesjonalistach, iż wykonują całościowo prace a nie tylko co zostanie im powiedziane albo co dokumenty wskazują, że powinni zrobić. 

Prokurator Katarzyna Wychowałek-Szczygieł zaznaczyła, że za budynek i jego odśnieżanie odpowiadał cały zarząd spółki, w tym Bruce R. Obrona od początku utrzymuje, że Bruce R. nie miał pełnej wiedzy co do stanu technicznego budynku i nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia. 

W katastrofie budowlanej na terenie MTK w styczniu 2006 roku zginęło 65 osób, 140 zostało rannych. Sąd Najwyższy rok temu uznał pozostałych oskarżonych za winnych, w tym członków zarządu, rzeczoznawcę budowlanego i byłą inspektor nadzoru budowlanego w Chorzowie. 

Autor: Łukasz Kałuża /rs/