Ubodzy. Cicha szkoła. Przedszkola daltońskie.

W ubiegłym tygodniu w Katowicach zakończyły się Światowe Dni Ubogich. W tym roku trwały aż cztery dni, w czasie których ubodzy uczestniczyli w różnych warsztatach i wydarzeniach. Jednak koniec Dni Ubogich nie oznacza, że potrzebujący pozostaną bez pomocy, gdyż w Katowicach są organizacje i ludzie, którzy troszczą się o dobro innych, także na co dzień. O szczegółach Klauidusz Chołota.Choć trudno to sobie wyobrazić, w naszym regionie działa szkoła, w której podczas przerw jest przyjemnie i cicho. To szkoła podstawowa w Wyrach. Pomysłowi rodzice wraz z dyrektor placówki zebrali pieniądze na wyciszenie korytarza i zakup wyciszających mebli. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy tak nowoczesny projekt w Szkole Podstawowej w Wyrach. Uczniowie, jako jedni z pierwszych w regionie, zamiast krzeseł uczyli się na terapeutycznych piłkach. Chodziło o korzyści dla kręgosłupa oraz aktywność mięśni podczas lekcji. Czekamy zatem na kolejne pomysły. Wyry odwiedziła reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch.W Częstochowie trwa konferencja pod hasłem "Motywacja ucznia miarą efektywności Planu Daltońskiego". Przedstawiciele placówek oświatowych i prelegenci z Polski i zagranicy dyskutują o sposobie nauczania dzieci poprzez Plan Daltoński, czyli indywidualnej pracy uczniów zrywającej z tradycyjnym klasowo-lekcyjnym systemem kształcenia. W trakcie konferencji przedszkola z Częstochowy i okolic otrzymują trzyletnie certyfikaty uprawiające do prowadzenia nauki wg Planu Daltona. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl