Wieża kontroli lotów. Otyłość. Targi pracy

Dla kontrolerów ruchu lotniczego z pyrzowickiego lotniska to awans. Od dziś bowiem w pełni pracują z nowej, dwukrotnie wyższej wieży kontroli lotniska. Nowy obiekt ma 46 metrów wysokości i kosztował ponad 25 milionów złotych. Przez ostatni miesiąc, obie wieże działały jednocześnie, po to, by móc sprawdzić w praktyce działanie wszystkich systemów. Nasza reporterka zajrzała na nową więżę, a przywitał ją pełniący obowiązki prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski


 

W Studiu Koncertowym Radia Katowice odbyła się czwarta debata dotycząca otyłości u dzieci. Udział w niej wzięli uczniowie klas I, II i III Szkół Podstawowych.  Wspólnie  z ekspertami rozmawiali o problemach nadmiernych kilogramów, z którymi boryka się coraz więcej dzieci i młodzieży. O debacie z cyklu Wyważony temat więcej w materiale Klaudiusza Chołoty.  


 

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna zamieniła się dziś (jeśli nie w całości, to na pewno po części) w targowisko. Nie próżności i próżniactwa ale pracowitości: zorganizowano tam dziś Targi Pracy. Było głośno i tłumnie. O trendy, zapotrzebowania i możliwości kariery poszedł też zapytać - w ramach pracy - nasz redakcyjny kolega, Jarosław Krajewski


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl