Bilans sejmiku. Protest. Śnieg w Wiśle.

Dziś mija równo rok od pamiętnej sesji Sejmiku Śląskiego, kiedy uformował sie nowy układ władzy w regionie. Przewagę zyskał obóz Zjednoczonej Prawicy z Prawem i Sprawiedliwoscią na czele. Rano gościł na antenie Radia Katowice marszałek województwa Jakub Chełstowski. Teraz zaprezentujemy nagranie ze specjalnej konferencji zorganizowanej dziś w południe z udziałem radnych Sejmiku  i członków Zarządu Województwa Ślaskiego.


 

Młodzież zazwyczaj nie przepada za szkołą. Inaczej jest w przypadku uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Jaworznie. Wczoraj wspólnie z nauczycielami, rodzicami i mieszkańcami protestowali w obronie placówki. Jak się dowiedzieli, pojawiły się plany jej zamknięcia. Do protestujących przyjechał wczoraj m.in. Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta ds. oświaty. Podobna sytuacja dotyczy także dwóch innych szkół - podstawówek nr 2 i 9. Relacja Joanny Opas.


 

Śnieg już jest, pierwsi kibice też. Niektórzy nie wierzyli ale po raz trzeci, organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Na skoczni w Wiśle Malince trwają ostatnie przygotowania do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kibicuje im nasz reporter.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl