Prezydent wręczył ordery i odznaczenia m.in A. Małyszowi i S. Horngacherowi
24.11.2019
14:06:00

Prezydent Andrzej Duda odznaczył w Wiśle osoby zasłużone dla polskich skoków narciarskich.

Wieloletni skoczek Adam Małysz odebrał medal stulecia niepodległości, były trener naszych kadrowiczów Stefan Horngacher - Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP, a skoczek Stefan Hula - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Odznaczenia prezydent wręczył po zakończonym konkursie Pucharu Świata.

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.
Polak w pierwszej serii miał 118 m i zajmował 12. miejsce. W drugiej uzyskał 126,5 m co dało łączną notę 224,2 pkt. i awans na podium.
Zwyciężył Norweg Danie Andre Tande - 241,4 pkt. (127 i 129 m), a drugi był Słoweniec Anze Lanisek - 225,6 pkt - (126 i 126 m).

Dawid Kubacki zajął 7. (125 i 127,5 m), a Maciej Kot 25. (116,5 i 117 m) miejsce.

W pierwszej serii Piotr Żyła wywrócił się przy lądowaniu. Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł nie wystąpili w finałowej serii.