Sezon zimowy. Mniej plastiku. Olimpijskie zapasy.

Z góry widać lepiej góry, ale nawet tam, na poziomie ponad 1200 metrów, zimy jeszcze nie widać. W schronisku na Skrzycznem w Szczyrku odbyło się spotkanie władz miasta i gestorów największych ośrodków narciarskich z dziennikarzami, by omówić przygotowania do zbliżającego się sezonu narciarskiego. Kolej krzesełkowa na szczyt jeszcze nie działa, ale nasz reporter dotarł tam w inny sposób. Wszystkie zapowiedzi, obietnice i plany zweryfikuje zapewne zbliżająca się zima. Wg nich, w Szczyrku pierwsze trasy i wyciągi ruszą w przyszły weekend. Przygotowania do zimy sprawdzał Andrzej Ochodek.Mikołów daje przykład, jak być eko. Rusza z akcją "Dbamy o to co mamy". Chodzi o to, by rezygnować z plastiku i korzystać z materiałów wielokrotnego użytku. Plastik zalewa przestrzeń publiczną, kupujemy żywność w plastikowych opakowaniach, napoje w plastikowych butelkach i posługujemy się plastikowymi sztućcami, nie wspominając już o tych, którzy plastikiem palą w piecach. Przyszłość zależy od nas samych. W środę w eko-lekcjach udział wzięło kilka mikołowskich podstawówek. W czwartek czas na licea. Szkołę podstawową nr 1 w Mikołowie odwiedził Łukasz Szwej. Zapasy w Dąbrowie Górniczej mają duże tradycje. W tym roku świętowano 70-lecie sekcji zapaśniczej, która w mieście istnieje od 1949 roku. Jednym z największych sukcesów sportowych w historii dąbrowskich zapasów jest niewątpliwie tegoroczna kwalifikacja olimpijska zawodniczki pochodzącej z Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Jowity Wrzesień. Zapaśniczka na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Kazachstanie zakwalifikowała się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich dzięki awansowi do półfinału tej imprezy, ostatecznie zajmując piąte miejsce. Jak wyglądają jej przygotowania do wymarzonej olimpiady, a także jej odczucia przed turniejem, sprawdzał Klaudiusz Chołota.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl