Rozmowa z właścicielem gazociągu w Szczyrku. Konferencja Maryjna. Zielone pokoje.

Trwa śledztwo w sprawie wybuchu gazu w Szczyrku, w wyniku którego zginęło w ubiegłą środę 8 osób. Śledztwo obejmuje także firmę, która na terenie miasta i okolic dokonuje przylaczeń prądu.

Z jej właścicielem rozmawiał dziennikarz Radia Katowice, Maciej Bakes.


Wieloletni proces, ogromny stres i wysokie koszty - to z czym wiążą się postępowania sądowe wie każdy kto musiał w nich uczestniczyć. Alternatywą jest mediacja między stronami, prowadząca do szybkiego podpisania ugody. 

Sąd Okręgowy w Katowicach dołączył do projektu Ministerstwa Sprawiedliwości, który zakłada utworzenie tzw zielonych pokoi - pomieszczeń, w których odbywają się stałe dyżury mediatorów. Ich zadaniem jest rozpowszechnianie idei mediacji. Jak to działa w Katowicach? Sprawdzała Katarzyna Herbuś.


A to ciekawe! Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie zorganizował dziś dwudniową Konferencję Maryjną.

To spotkanie naukowe jest interdyscyplinarną debatą nad motywem maryjnym w różnych dziedzinach życia i w twórczości kulturalnej na przestrzeni wieków.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl