Jadłodzielnia w Katowicach. Nietypowa wolontariuszka. Habilitacje w Częstochowie.

W Katowicach powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia, miejsce w którym można dzielić się dobrym sercem oraz żywnością. W budynku Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ulicy Jagiellońskiej 19 stanęła lodówka z której korzystać może każdy potrzebujący. Miejsce odwiedził reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Jagoda w ramach wolontariatu w Klubie Gaja od lat zajmuje się końmi, które już dawno miały nie żyć. Obecnie jej podopieczni-Pegaz i White Lady, są bardzo schorowani. Ich opiekunka postanowiła im pomóc w dość niekonwencjonalny sposób. Od jakiegoś czasu Jagoda zgłębia tajniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Próbuje ulżyć koniom za pomocą między innymi akupunktury, ziołolecznictwa i masaży energetycznych. Historię ciężkiej pracy i niezwykłej przyjaźni nagrała Klaudia Matuszna.


Na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie wręczono dziś dyplomy doktora habilitowanego i doktorów nauk. W sumie nowe stopnie uzyskało 15 naukowców. Zarówno dla nich, jak i władz uczelni uroczystość tak jest ważnym wydarzeniem. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.