Onkologia w Gliwicach. Afera taśmowa w Hażlachu. Mural.

W naszym programie w połowie listopada mówiliśmy o małej aferze taśmowej, która wybuchła w pod cieszyńskiej gminie Hażlach, po tym, jak pani sekretarz urzędu, podczas obrad komisji rady, zwróciła się do sołtysa wsi Zamarski oraz radnej słowami "proszę się nie angażować".

Mimo zarejestrowania tych słów w trakcie rutynowego nagrania obrad, sekretarz urzędu zdecydowanie się ich wypierała. To spowodowało, że czworo radnych zażądało zwołania sesji nadzwyczajnej. Na następnej sesji przeprosin nie było, bo pani sekretarz była nieobecna. Na ostatniej już tak.

Głównym jednak powodem gorączkowej dyskusji był budżet gminy, a raczej jego niesprawiedliwy podział. O co chodzi? To wyjaśni nasz reporter.


W katowickiej dzielnicy Bogucice odsłonięto dzisiaj mural.

Przedstawia on polskiego himalaistę, który jako drugi człowiek na świecie zdobył całą tzw. "koronę Himalajów", czyli czternaście ośmiotysięczników. Jerzy Kukuczka - bo o nim mowa - został w szczególny sposób uhonorowany przez mieszkańców dzielnicy, w której mieszkał.


Tydzień przed terminem, ale to jest najmniej ważne. W Domu Narodowym w Cieszynie odbyło się spotkanie wigilijne dla samotnych seniorów i podopiecznych domów opieki.

W tym roku dołączyli do niego także goście z Czech. Przygotowania trwały kilka miesięcy, ale jak mówią wszyscy: było warto.


Z pomysłodawcą i organizatorem czwartej już edycji imprezy - Michałem Bałazym, rozmawiała nasza reporterka Anna Sojka

To przełom - mówią lekarze. W Gliwicach będą leczyć nowotwory jedną z najnowocześniejszych metod na świecie.

To oznacza nawet pięciokrotnie większe szanse na wyleczenie np. białaczki u dzieci. O szczegółach Dawid Damszel i jego gość z Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Centrum Onkologii w Gliwicach.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl