Honorowy obywatel. Ryneczek.

Niósł wsparcie górnikom podczas strajku i pacyfikacji w kopalni Wujek, wspomagał duchowo rodziny zabitych i rannych górników oraz pozyskiwał środki finansowe na pomoc potrzebującym.

Ksiądz prałat Henryk Bolczyk, bo o nim mowa, dzieciństwo spędził w Halembie, jednej z dzielnic Rudy Śląskiej. Dziś otrzymał on tytuł Honorowego Obywatela tego miasta.


Władze Częstochowy zgodziły się na przedłużenie dzierżawy Targowiska Wały Dwernickiego Stowarzyszeniu Kupców. Prezydent Częstochowy i zarząd stowarzyszenia wydały wspólne oświadczenie.

Stowarzyszenie kupców przeprasza w nim władze miasta za incydenty, do których doszło podczas ostatnich dwóch spotkań. Z kolei Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, złożył na dzisiejszej sesji rady miasta projekt uchwały zakładający rezygnację z przetargu i wydzierżawienie Stowarzyszeniu Kupców Wały Dwernickiego, terenu targowiska na kolejne dwa lata. Niedawno miejscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę. Szczegóły w relacji Krzysztofa Słabikowskiego.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl