Grypa. Katowicka moderna. Nowy sezon w Wiśle. Protest.

Grypa to jedna z tych uciążliwych chorób, która często uniemożliwia nam pracę czy normalne funkcjonowanie. Można się nią łątwo zarazić, na przykład podczas kichania bo jest przenoszona drogą kropelkową. Niestety jesteśmy w momencie, gdzie zachorowalność na grypę jest największa, a zdaniem ekspertów kulminacyjny okres jescze nie nadszedł. Jak na ten moment sytuacja wygląda w naszym regionie, co robić, aby ustrzec się grypy oraz kto jest najbardziej narażony na zachorowanie o tym w materiale Klaudiusza Chołoty. 


Chwalimy się tym już od wczoraj — siedziba Polskiego Radia Katowice znalazła się oficjalnie na szlaku katowickiej moderny. Na tej miejskiej trasie turystycznej znajduje się 17 budynków zaprojektowanych w pierwszej połowie XX wieku. Modernistyczna  rozgłośnia z Katowic stała się symbolem rozwijającej się wtedy radiofonii.


4 stycznia 2020 r., po raz pierwszy w historii, w Wiśle odbędzie się wojewódzka inauguracja sezonu narciarskiego na Śląsku. Będzie można pojeździć za darmo, wziąć udział w imprezie apress-ski i posłuchać muzyki. Będzie także wiele innych atrakcji o których w relacji naszego reportera.


Strażnicy miejscy w Katowicach protestują. Chcą, aby w straży pracowało więcej funkcjonariuszy oraz podwyżek w wysokości 1000 zł netto.Ich protest to tzw. strajk włoski. Nie wystawiają mandatów i celowo, dłużej wykonują obowiązki. Sprawą zajęła się reporterka Radia Katowice.


 

Strażnicy zapowiadają, że jeśli Urząd miasta nie odpowie na ich postulaty strajk będzie trwał 3 miesiące.



Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl