28. Finał WOŚP w Bielsku-Białej rozpoczęły zbiórki do skarbon stacjonarnych

fot. Facebook / WOŚP

28. Finał WOŚP w Bielsku-Białej  rozpoczęły zbiórki do skarbon stacjonarnych, które znaleźć można w licznych punktach miasta i liczne imprezy zamknięte odbywające się w tygodniu poprzedzającym Finał. 

Kulminacją jest weekend – w sobotę, 11 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra podczas wydarzeń w bielskich centrach handlowych, a zakończy tradycyjnie dzień później, w niedzielę, koncertem na rynku.

W tym roku, w ramach Finału WOŚP Bielsko-Biała jest jedną z nielicznych wybranych miejscowości w Polsce, gdzie można brać udział w licytacji Złotego Serduszka WOŚP — mówi Szef bielskiego sztabu, Ryszard Mędrzak


Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W tegorocznych wydarzeniach weźmie czynny udział aż pięciuset wolontariuszy z trzech bielskich sztabów WOŚP. Będzie ich można spotkać na ulicach Bielska-Białej, a także w Jaworzu, Kozach, Szczyrku, Bujakowie i Jasienicy. Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę na bielskim rynku. Początek wydarzenia zaplanowano już na godz. 14:00.

Autor: Elżbieta Sikora /as/