Ferie w Beskidach. Morsowanie.

Za nami pierwszy weekend zimowych ferii. Wielu nie wierzy, że w Beskidach jest śnieg.

Są jednak tacy, którzy dokładnie sprawdzają gdzie można wybrać się z dziećmi na narty czy sanki a nawet na prawdziwe kuligi.

Tak jest min.na Kubalonce w Istebnej gdzie wybrał się także nasz reporter.

Dobrowolne zanurzanie się w zimnej, czasem lodowatej wodzie bez żadnego nakazu. Dla niektórych jeszcze jakiś czas temu wydawało się to nie do pomyślenia, jednak coraz więcej osób przełamuje się i robi to regularnie.

Fachowo nazywa się to morsowaniem. W Dąbrowie Górniczej od 2012 roku działa grupa o nazwie ,,Pogoria Morsuje", która od grudnia 2018 roku jest już oficjalnym stowarzyszeniem. Jej członkowie opowiedzą nam między innymi o tym jak zacząć morsować, aby nie miało to negatywnego wpływu na zdrowie, czego robić nie należy oraz jakie korzyści przynosi morsowanie. Więcej w materiale Klaudiusza Chołoty.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl