Nagroda Godina. Położna na medal. Światowy Dzień Śniegu. Kontrola pociągu.

To, czego jesteście świadkami, to jedynie wycinek naszej codziennej pracy, powiedział w czasie dzisiejszej konferencji prasowej w gliwickim Instytucie Onkologicznym  profesor Adam Maciejewski, który odebrał w USA prestiżową nagrodę przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej. Nagroda Godina, ojca chirurgii rekonstrukcyjnej oraz nagroda za najlepszą operację 2019 roku to jak mówi sam nagrodzony zasługa całego zespołu. A co na to szef instytutu? W ramach nagrody prof. Adam Maciejewski będzie zwiedzał najlepsze na świecie ośrodki specjalizujące się w rekonstrukcjach różnych obszarów ciała. Pokus, by zostać, by leczyć i tworzyć w innym kraju będzie sporo, ale może nie ucieknie. 


Od czterdziestu lat dzieli się swoją wiedzą i pomaga nie tylko kobietom, ale i całym rodzinom w jednym z najważniejszych momentów w życiu - cudzie narodzin. Swoich obowiązków nie nazywa pracą, a bardziej pasją. Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej, bo o niej mowa, została jedną z trzech najlepszych położnych w kraju. Ogólnopolski Konkurs pod hasłem  "Położna na Medal" odbywa się od 2014 roku. Ma on na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność podnoszenia standardów opieki okołoporodowej w Polsce. Codziennej pracy dąbrowskiej "Położnej na Medal" przyglądała się nasza reporterka Katarzyna Herbuś.


 

W najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Śniegu. Internet proponuje wiele form świętowania, nigdzie jednak nie ma informacji o tym co zrobić, kiedy tego śniegu uparcie wciąż nie ma. My proponujemy oczywiście świętować z Radiem Katowice a na zachętę przedstawiamy materiał o tematyce okołośnieżnej.


 

W okresie świąteczno–feryjnym kolej przeżywa małe oblężenie. Coraz więcej osób wybiera pociągi by dotrzeć do miejsc zaplanowanego odpoczynku. Według szacunków w ubiegłym roku z kolei skorzystało 330 mln pasażerów.  By zadbać o ich bezpieczeństwo konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych kontroli. W jednej z takich inspekcji uczestniczył reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice