8-latek przekazał oszczędności na kangury z Australii

fot. Iwona Kwaśny/Radio Katowice

8-letni Antek z Katowic przekazał swoje oszczędności na  ratowanie kangurów w Australii!

Z kolei jego mama Ania organizuje akcję szycia toreb dla osieroconych kangurów.

Dzisiaj w "Wysypisku" możecie poznać tę fantastyczną rodzinę. Poza tym w naszej audycji powiemy dużo o śmieciach: ile będziemy płacić i kto produkuje najwięcej śmieci. Zajrzymy też do Koszęcina, tam na terenie rezerwatu nadleśnictwo chce ratować siedlisko żurawi.

A na koniec zdjęcie od naszej słuchaczki z Sosnowca – jest na nim bardzo mały prezent w bardzo dużym opakowaniu. Zapraszamy! Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Iwona Kwaśny.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach