Zbliża się 4. Śląski Festiwal Nauki. Ostatnie przygotowania.

fot. Samuel Baron/Radio Katowice

W najbliższą sobotę rozpocznie się Śląski Festiwal Nauki Katowice. 

W planach wykłady, warsztaty i spotkania autorskie. Jak zapowiada dyrektor generalny festiwalu, profesor Ryszard Koziołek program jest bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. 


Jak dodaje profesor Koziołek, festiwalowi przyświeca idea "kształcenia przez całe życie" a wydarzenia skierowane będą do wszystkich grup wiekowych. 


Podczas festiwalu będzie można także zobaczyć mobilne studio Radia Katowice. Stamtąd nadamy audycje: Eko-Ranek, O czym milczy historia i Naukę na UKF-ie. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne a impreza odbywa się już po raz czwarty. 

Tymczasem przy Uniwersytecie Śląskim. który jest współorganizatorem Śląskiego Festiwalu Nauki, powstanie nowa przestrzeń do pracy kreatywnej dla studentów. SPINPLACE będzie służył spotkaniom między przedstawicielami środowisk akademickich i biznesowych. Jak mówi rektor uczelni, profesor Andrzej Kowalczyk, SPINPLACE powstaje z myślą o osobach, które mają pomysł na własną biznesową działalność lub nowy produkt.


Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski mówi, że tzw. przestrzenie coworkingowe to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie. 


Centrum kreatywne powstanie w budynku przy ulicy Bankowej 5. Inwestycja będzie kosztowała Uniwersytet ponad 30 milionów złotych z czego 25 milionów pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. 

Autor: Samuel Baron /rs/