Seminarium. Kościół. Tramwaj.

Ogólnopolskie Seminarium Radiofonii Publicznej trwa w Wiśle. Biorą nim udział prezesi 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia a także dyrektorzy programowi i finansowi. To specjalistyczna konferencja poświęcona między innymi współczesnej roli radia. Gościem specjalnym spotkania jest przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Witold Kołodziejski. Nie milkną emocje związane z planami przebudowy kościoła Dominikanów w Katowicach. Ascetyczny projekt przygotowany przez architektów nie wszystkim się podoba. Zwolennicy koncepcji mówią o odwadze projektantów, którzy postanowili pozostawić biała przestrzeń kościoła z symbolicznym znakiem krzyża na ścianie głównej. Przeciwnicy uważają, że w minimalistycznym projekcie trudno odnaleźć Boga. Deabcie dotyczącej zmian w architekturze katowickiego kościoła przysłuchiwała się Anna Dudzinska. Tramwaj do południowych dzielnic to inwestycja, na którą od wielu lat czekają mieszkańcy Katowic. Dodatkowa komunikacja rozwiązałaby wiele problemów, skróciła czas dojazdu do centrum i zmniejszyła korki. Miasto jednak zrezygnowało z unijnej dotacji na realizację tej inwestycji. Niektórzy stracili już nadzieje, że tramwaj w ogóle powstanie. Z urzędnikami oraz mieszkańcami rozmawiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl