Szkolne problemy. Złota rączka.

Mało dzieci, dużo szkół, mało pieniędzy, dużo oczekiwań. Mało dobrych wyjść z sytuacji, dużo pretensji i emocji. Tak w skrócie wygląda w Jeleśni na Żywiecczyźnie, gdzie gminy nie stać na utrzymywanie wszystkich 10 szkół, więc zdecydowano, że trzy podstawówki pójdą do likwidacji, z czego jedna całkiem, dwie pozostałe staną się filiami. Czy wprowadzone cięcia wystarczą – czas pokaże. Jeleśniańskim węzłem gordyjsko-szkolnym zajmował się Jarosław Krajewski.W Katowicach uruchomiono specjalną infolinię w ramach akcji "Złota Rączka dla Seniora". Miasto finansuje darmowe wizyty fachowca dla najstarszych mieszkańców miasta. Katowicką "złotą rączkę" można wezwać do drobnych napraw o wartości nie przekraczającej 100 złotych. Seniorom zainteresowanym wizytą katowickiej "złotej rączki" podajemy numer telefonu: 32 251 69 00. Materiał przygotował Samuel Baron.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl