Światowy Dzień Chorego. Metropolita odwiedza pacjentów.

fot. Agnieszka Loch/Radio Katowice

Zbliża się Światowy Dzień Chorego. 

Metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc, odwiedził pacjentów w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Metropolita przypomniał słowa tegorocznego orędzia papieża Franciszka do chorych i poprosił o wsparcie dla cierpiących.


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”, to motyw przewodni orędzia papieża Franciszka na zbliżający się Dzień Chorego. Metropolita katowicki, odnosząc się do papieskiego orędzia przypomniał o poszanowaniu człowieka, zarówno jego fizyczności jak i sfery duchowej. Arcybiskup cytując papieża mówił też o trudnej sytuacji służby zdrowia w krajach, w których toczy się wojna.


Prezes Polskiego Stowarzyszenia Polskich Lekarzy, doktor Elżbieta Kortyczko, cytując słowa papieża przypomniała, że pacjenta należy traktować integralnie.


— W wirze pracy nie możemy zapominać, że chory potrzebuje obecności drugiego człowieka — mówi Bożena Karkoszka, prezes katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych województwa śląskiego.


Światowy Dzień Chorego obchodzimy 11 lutego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku.

Autor: Agnieszka Loch /rs/