Koronawirus w regionie. Ministerstwo Zdrowia wyklucza epidemię.

Koronawirus nadal nie jest do końca poznany, co utrudnia profilaktykę. Na ten moment jego śmiertelność jest na poziomie 2 procent.  W Polsce nadal nie ma koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało wyniki kolejnych badań, przeprowadzonych wśród trzydziestu osób, które przyleciały do Polski z chińskiego Wuhanu - to tam jest najwięcej zachorowań na koronawirusa. W żadnej z próbek nie stwierdzono obecności tej choroby - poinformował wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. W regionie 77 osób jest nadzorowanych w warunkach domowych w związku z koronawirusem. Są to osoby, które w ostatnim czasie powróciły z Chin, bądź miały kontakt z osobami powracającymi. 

— Dwóch mężczyzn z podobnymi do koronawirusa objawami jest obecnie hospitalizowanych — mówi Renata Cieślik-Tarkota z Wojewózkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.


— Określenie ryzyka zakażenia koronawirusem odbywa się na podstawie wywiadu epidemiologicznego — dodaje Renata Cieślik-Tarkota.


Polskie Radio Katowice dowiedziało się, że pacjent przebywający w Szpitalu Śląskim w Cieszynie nie jest zarażony koronawirusem. Oficjalne wyniki jego badań będą znane prawdopodobnie w poniedziałek.

Autor: Klaudiusz Chołota, Tomasz Gancarek, Dorota Stabik /rs/as/


Wiadomości regionalne