Wspomnienie Romualda Lipki. Kwalifikacja wojskowa.

Lublin pożegnał słynnego muzyka Romualda Lipko. W południe, w dniu pogrzebu, zaraz po hejnale Lublina, miejski trębacz odegrał z balkonu ratusza melodię Cisza a chwilę potem jeden z najsłynniejszych utworów skomponowanych przez śp. Romualda Lipko – Jolka, Jolka. W Częstochowie muzyka żegna Zespół Szkół Ekonomicznych, do którego Romuald Lipko często przyjeżdżał. W całym kraju rozpoczęły się wojskowe kwalifikacje. W Katowicach odbędą się w terminie od 10 lutego do 26 marca. Ich celem jest ustalenie zdolności do służby wojskowej zarówno osób wezwanych przymusowo, jak i ochotników. Jest ona przedsięwzięciem wojewody, organizowanym przy współudziale Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Wojskowego Komendanta Uzupełnień oraz prezydenta Katowic. Dla kogo w tym roku tzw. stawka jest obowiązkowa? Jakie można uzyskać kategorie? Co grozi tym, którzy nie stawią się na komisji bez konkretnego uzasadnienia, sprawdzał Klaudiusz Chołota. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl