Strajk w rybnickim szpitalu. Częstochowa przywraca historyczny herb. Edukacja dzieci niepełnosprawnych.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku przeprowadzono jednodniowy strajk. 

Akcja protestacyjna odbywała się w ramach sporu zbiorowego, który w lecznicy rozpoczął się w maju 2018 roku. Związkowcy domagają się wzrostu wynagrodzeń i nie zgadzają się z argumentacją dyrekcji szpitala, która twierdzi, że placówki nie stać na podwyżki. O szczegóły pytała nasza reporterka.


Jak deklaruje dyrekcja szpitala rozmowy ze związkowcami zaplanowano na najbliższe dni.


Częstochowa rozpoczyna obchody 800-lecia pisemnej historii miasta. W roku jubileuszowym przywraca historyczny i prawowity herb. 

Prace nad rekonstrukcją i rewitalizacją herbu, który został zmieniony na początku lat 90-tych XX wieku, trwały ponad dwa lata. W tym powrocie do początków czyli do herbu który od XIV wieku towarzyszył dziejom Częstochowy najważniejszym elementem jest zastąpienie kruka - orłem piastowskim.O nauce dzieci niepełnosprawnych w zwykłych, masowych szkołach dyskutowali politycy, nauczyciele i rodzice w Katowicach. 

Wnioski z konferencji o tzw.edukacji włączającej zostaną przekazane Ministerstwu Edukacji Narodowej. O swoim doświadczeniu w nauce w szkole ze zdrowymi rówieśnikami opowiedziała, dziś 27 letnia, Dominika z zespołem Downa oraz jej mama.