Koło Miłośników Gwary Cieszyńskiej

fot. Samuel Baron/Radio Katowice

W audycji:

  • Spotkanie Koła Miłośników Gwary Cieszyńskiej pod nazwą „Rzóndzymy, rozprawiomy, śpiywómy po naszymu i ni jyny” w Domu Narodowym w Cieszynie. Mowa cieszyńska łączy mieszkańców obu stron Olzy.
  • Zaproszenie na koncert Chwili Nieuwagi w Bystrzycy.
  • Czy zmieni się sposób finansowania organizacji polskich na Zaolziu? Dr Józef Szymeczek, wiceprezes Kongresu Polaków w Republice Czeskiej komentuje informację o przesunięciu pieniędzy w kwocie 100 mln zł na Polonię z Senatu m.in. do poszczególnych ministerstw.
  • Książka zaolziańskiej dziennikarki i pisarki Danuty Chlup pt. „Trzecia terapia” została nominowana w niezależnym plebiscycie na książkę roku „Brakująca Litera 2019”. Plebiscyt wspiera Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.