Zjazd Gwiaździsty

fot. Szymon Brandys/Radio Katowice

W audycji:

  • V rámoll – projekt muzyczno-edukacyjny, pochodzącego z Czeskiego Cieszyna, Andrzeja Molina i jego kolegi ze studiów Tomáša Vrány. Obaj pianiści prezentują historię muzyki klasycznej w pigułce, grając na fortepianach i odgrywając postaci najważniejszych kompozytorów w kabaretowej konwencji.
  • Co roku w Mostach koło Jabłonkowa odbywa się największa impreza sportowa na Zaolziu – Zjazd Gwiaździsty. Organizatorzy, w tym roku była to bystrzycka szkoła podstawowa z pol. jęz. naucz., czekali na ujemne temperatury i piękną pogodę. 48. edycja imprezy była skąpana w słońcu i ścięta mrozem. 
  • Spotkanie z zespołem Chwila Nieuwagi z Rybnika, który gościł w Bystrzycy z koncertem czeskich piosenek śpiewanych po polskuy.To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.