Piłka ręczna – Ekstraklasa – Górnik pokonuje Chrobrego Głogów

fot. mat. prasowe/Górnik Zabrze Piłka Ręczna

Przed zbliżającym się końcem rundy zasadniczej NMC Górnik Zabrze, nie bez problemów, pokonał Chrobrego Głogów 35:29 (19:14).


Trener Górnika zdecydował się na nietypowe ustawienie zawodników, z Rafałem Glińskim na środku rozegrania, na lewej stronie zaś ustawił Adriana Kondratiuka. Początek meczu nie był wymarzony dla zawodników z Zabrza, gdyż głogowianie doprowadzili do wyniku 3:1, pomimo kary dla jednego z ich zawodników. Po czasie akcje Górnika zaczęły nabierać rozpędu i dzięki temu do końca pierwszej połowy meczu na tablicy widniał wynik 19:14.

Druga połowa meczu to dwa szybkie trafienia zabrzan, a potem wymiana ciosów i walka jak równy z równym. Walka trwała do ostatnich minut spotkania, które zakończyło się wynikiem 35:29.


NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz - Bis 5, Tomczak 4, Sićko 4, Łyżwa 1, Czuwara 4, Pawelec, Buszkow 8, Tatarincew 1, Gliński, Gogola 1, Kondratiuk 4, Bąk 3.


Chrobry Głogów: Stachera, Zapora - Grabowski 3, Zdobylak 3, Sadowski 3, Babicz 3, Przysiek 2, Tylutki, Tilte 8, Orpik 3, Krzysztofik 2, Bekisz 1, Buinenko 1, Makowiejew. 


/pg/