Hokej na lodzie - Ekstraliga - GKS Tychy w półfinale

fot. Twitter/gkstychy

Hokeiści GKS-u Tychy jako pierwsi awansowali do półfinału mistrzostw Polski. W ćwierćfinałowej rywalizacji do czterech zwycięstw tyszanie wygrali wszystkie mecze z Energą Toruń - na zakończenie triumfując na wyjeździe 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

Blisko strefy medalowej jest Re-Plast Unia Oświęcim, która pokonała na wyjeździe Lotos Gdańsk 4:1 (3:0, 0:0, 1:1) i w serii prowadzi 3-1. Dużo emocji było w Katowicach, gdzie tamtejszy GKS po dogrywce wygrał z Podhalem Nowy Targ 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, d. 1:0), ale w serii przegrywa 1-2. Z kolei Comarch Cracovia zwyciężyła JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), ale wciąż w lepszej sytuacji są jastrzębianie, którzy w tej parze prowadzą 2-1.

/iar/mm/


Polskie Radio Katowice swoje programy kieruje do ponad 5 milionów potencjalnych słuchaczy. Pogadanki o tematyce sportowej nadawaliśmy już w latach 30. XX wieku. 18 stycznia 1954 po raz pierwszy pojawił się na antenie magazyn sprawozdawczy "Z mikrofonem po boiskach" – pierwsza audycja sportowa "na żywo" w historii polskiej radiofonii. Jej powstanie zawdzięczamy redaktorowi Witoldowi Dobrowolskiemu, który zaprosił do współpracy Romana Paszkowskiego i był odkrywcą talentu Jana Ciszewskiego.

Audycja "Z mikrofonem po boiskach" ewoluowała wraz z naszym programem, mając coraz większą objętość. Apogeum "Z mikrofonem po boiskach" nastąpiło na początku lat 90., kiedy to w sobotę zajmowaliśmy na antenie czas od 16:00 do 20:00, relacjonując w jednym dniu przebieg kilkunastu imprez, także spoza regionu i z zagranicy. Od 1992 roku Polskie Radio Katowice samodzielnie obsługuje Igrzyska Olimpijskie. Stworzyliśmy wtedy dodatkowy program "Godzina z olimpiadą", który nadawaliśmy oprócz naszej anteny także dla innych stacji. Igrzyska z Albertville dla 10, a z Barcelony dla 12 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Ostatnie, z Turynu, już w całkiem innej formie, tylko na antenie własnej. W ostatnich 15 latach transmitowaliśmy także piłkarskie, siatkarskie, hokejowe, narciarskie czy żużlowe mistrzostwa świata i Europy oraz spotkania europejskich pucharów klubowych w grach zespołowych.