4 osoby w województwie śląskim są obecnie hospitalizowane w związku z podejrzeniem koronawirusa

4 osoby w województwie śląskim są obecnie hospitalizowane w związku z podejrzeniem koronawirusa, a 257 osób nadzorowanych w warunkach domowych.

Są to osoby, które wróciły z Włoch, bądź krajów azjatyckich. Jest coraz więcej osób, które zgłaszają się do nadzoru epidemiologicznego. 

— Dotychczas nie ma jednoznacznych objawów pozwalających odróżnić koronawirusa na przykład od grypy, która także w tym okresie może być bardzo niebiezpieczna — mówi Renata Cieślik-Tarkota z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

#audio1

— Jedyny możliwy sposób walki z koronawirusem to dbanie o swoją odporność, gdyż jest to wirus wciąż nie do końca przez nas znany — dodaje Renata Cieślik-Tarkota

#audio2

Na świecie odnotowano już ponad 82 tysiące przypadków zachorowań na koronawirusa, który obejmuje już wszystkie kontynenty poza Antarktydą. W związku z epidemią anulowano rejsy lotnicze z lotniska w Pyrzowicach w dniu 16, 23 i 31 marca do Katanii, 17, 24 i 31 marca do Bergamo oraz 18 i 25 marca oraz 1 kwietnia do Rzymu. Decyzja przewodnika Wizz Air ma związek z mniejszym zainteresowaniem powyższymi trasami. Pasażerowie będą mogli wybrać bezpłatną zmianę terminu lotu lub anulować podróż i otrzymać zwrot pieniędzy.

Autor: Klaudiusz Chołota, Agnieszka Loch /as/
Wiadomości regionalne