Polak na IEM. Śmieci. Koronawirus.

Katowice po raz kolejny stały się mekką miłośników e-sportu. To w związku z rozpoczynającym się jutro Intel Extreme Masters. Kilkaset tysięcy osób będzie obserwować zmagania zawodowych graczy. Wśród nich - jednego Polaka. O tremie, zawodach i kondycji polskiego e-sportu - Marcie Dobrowolskiej opowiada Mikołaj “Elazer” Ogonowski, jeden z najlepszych zawodników StarCraft II.


Pierwszy mecz Elazera jutro w samo południe. Prosimy mocno trzymać kciuki za naszego reprezentanta. 

W Częstochowie system odbioru odpadów ma być dokładniejszy. Jeszcze bardziej szczegółowo będzie weryfikowane, to czy zgodnie z deklaracją mieszkańcy segregują śmieci lub czy zgłoszona w deklaracji liczba osób zamieszkałych pod danym adresem jest zgodna z rzeczywistością. Więcej na ten temat w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 


 

Koronawirus dociera do coraz większej ilości krajów. Na świecie odnotowano już ponad 82 tysiące przypadków zachorowań. Oczywiście jest ich najwięcej w Azji i we Włoszech. Koronawirus obejmuje już wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Ostatnimi krajami, które potwierdziły przypadki zakażenia są Dania i Estonia. Jak wygląda sytuacja w naszym województwie? Jak uchronić się przed zachorowaniem? Czy wirus ten wkrótce dotrze do Polski? A może to już tylko kwestia tego kiedy trafi do naszego kraju?  Sprawdzał Klaudiusz Chołota.   Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice