Kurs przewodników. Parkingi w Cieszynie.

Najczęściej można ich spotkać w górach, kiedy jak sami mówią, robią to, co najbardziej kochają. Teraz, po raz kolejny, członkowie Studnickiego Koła Przewodników Beskidzkich organizują kurs, w którym może uczestniczyć każdy, kto uwielbia górskie wędrówki.

Zwieńczeniem ponad rocznego szkolenia jest uroczyste "blachowanie" i uzyskanie tytułu przewodnika beskidzkiego. Podczas comiesięcznych, górskich "śpiewanek" z członkami SKPB rozmawiała Klaudia Matuszna.


W Cieszynie trwają konsultacje społeczne w sprawie podwyżek opłat za parkowanie w centrum miasta.

Zapewne większość mieszkańców opowie się za utrzymaniem dotychczasowych, ale nowe przepisy są nieubłagane. Miasto dysponuje około 4 tysiącami miejsc parkingowych, z czego połowa znajduje się w strefie płatnego parkowania. I tu właśnie będą podwyżki. Nasz reporter zapytał burmistrz Cieszyna, Gabrielę Staszkiewicz, jaki był cel tych konsultacji.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl