Szpitale w regionie ograniczają możliwość odwiedzin

Kolejny szpital w regionie ogranicza odwiedziny. Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu tym razem podjęła decyzję o ograniczeniu wizyt.

Od dziś do odwołania odwiedziny pacjentów w oddziałach mogą się odbywać wyłącznie w godzinach od 16:00 do 18:00. Ponadto u jednego pacjenta jednocześnie może przebywać tylko jedna osoba. Ponadto odwiedzający obowiązkowo muszą zdezynfekować ręce przed wejściem na oddział oraz po jego opuszczeniu, a okrycie wierzchnie zostawić w szatni szpitala. W holach wyjściowych i korytarzach umieszczono dozowniki z odpowiednimi środkami do dezynfekcji i dokładną instrukcją przeprowadzenia tej czynności. 

Ponadto władze szpitala zalecają, by osoby z objawami infekcji dróg oddechowych takimi jak kaszel, katar czy gorączka zrezygnowały z odwiedzin u pacjentów.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów.

To efekt decyzji wojewody śląskiego, który postawił placówkę w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa.

Do placówki będą przyjmowani pacjenci z zagrożeniem życia. Przesunięcie planowych przyjęć nie dotyczy chorych na nowotwory oraz pacjentów, którzy poddawani są dializom.

Bielski szpital wprowadził też ograniczenia w wizytach: odwiedzać chorego może wyłącznie jedna osoba w godzinach od 15.00 do 18.00. Dyrekcja prosi, by osoby przeziębione bezwzględnie powstrzymały się od odwiedzin.


Autorzy: Agnieszka Tatarczyk, Joanna Opas /pg/